180MXC390MEFCSN22X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
180MXC390MEFCSN22X30
180MXC390MEFCSN22X30
型号
180MXC390MEFCSN22X30
品牌
描述
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP
数据表
180MXC390MEFCSN22X30.pdf
交付服务
180MXC390MEFCSN22X30
内容 *
    180MXC390MEFCSN22X30 规格
    SeriesMXC
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance390 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated180 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.35 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.025 A @ 10 kHz