16YXG10000MEFC18X40
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16YXG10000MEFC18X40
16YXG10000MEFC18X40
型号
16YXG10000MEFC18X40
品牌
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL
数据表
16YXG10000MEFC18X40.pdf
交付服务
16YXG10000MEFC18X40
内容 *
    16YXG10000MEFC18X40 规格
    SeriesYXG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance12 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.996 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.28 A @ 100 kHz