16YK10000M16X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16YK10000M16X35.5
16YK10000M16X35.5
型号
16YK10000M16X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL
数据表
16YK10000M16X35.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
16YK10000M16X35.5
内容 *
    16YK10000M16X35.5 规格
    SeriesYK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C