16USC10000MEFCSN22X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16USC10000MEFCSN22X25
16USC10000MEFCSN22X25
型号
16USC10000MEFCSN22X25
品牌
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP
数据表
16USC10000MEFCSN22X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
16USC10000MEFCSN22X25
内容 *
    16USC10000MEFCSN22X25 规格
    SeriesUSC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.85 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.2775 A @ 10 kHz