16TGV3300M18X21.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16TGV3300M18X21.5
16TGV3300M18X21.5
型号
16TGV3300M18X21.5
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD
数据表
16TGV3300M18X21.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
16TGV3300M18X21.5
内容 *
    16TGV3300M18X21.5 规格
    SeriesTGV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency1.08 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.8 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)39mOhm @ 100kHz