16TGV1800M18X16.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16TGV1800M18X16.5
16TGV1800M18X16.5
型号
16TGV1800M18X16.5
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 16V SMD
数据表
16TGV1800M18X16.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
16TGV1800M18X16.5
内容 *
    16TGV1800M18X16.5 规格
    SeriesTGV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency780 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.3 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)64mOhm @ 100kHz