16PK15000MEFC18X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
16PK15000MEFC18X35.5
16PK15000MEFC18X35.5
型号
16PK15000MEFC18X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 15000UF 20% 16V RADIAL
数据表
16PK15000MEFC18X35.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
16PK15000MEFC18X35.5
内容 *
    16PK15000MEFC18X35.5 规格
    SeriesPK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance15000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.95 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.3925 A @ 10 kHz