160TXW220MEFR10X60
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
160TXW220MEFR10X60
160TXW220MEFR10X60
型号
160TXW220MEFR10X60
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 160V RAD TH
数据表
160TXW220MEFR10X60.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
160TXW220MEFR10X60
内容 *
    160TXW220MEFR10X60 规格
    SeriesTXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated160 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max)2.461" (62.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency940 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.31 A @ 100 kHz