10SEV4700M16X21.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
10SEV4700M16X21.5
10SEV4700M16X21.5
型号
10SEV4700M16X21.5
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
数据表
10SEV4700M16X21.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
10SEV4700M16X21.5
内容 *
    10SEV4700M16X21.5 规格
    SeriesSEV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency1.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.725 A @ 10 kHz