10PK22000MEFC18X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
10PK22000MEFC18X35.5
10PK22000MEFC18X35.5
型号
10PK22000MEFC18X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RAD TH
数据表
10PK22000MEFC18X35.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
10PK22000MEFC18X35.5
内容 *
    10PK22000MEFC18X35.5 规格
    SeriesPK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance22000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.1 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.565 A @ 10 kHz