109KBM010M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
109KBM010M
109KBM010M
型号
109KBM010M
品牌
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
数据表
109KBM010M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
109KBM010M
内容 *
    109KBM010M 规格
    SeriesKBM
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance18 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#8000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.992 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.52 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)61mOhm @ 120Hz