107TXK400M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
107TXK400M
107TXK400M
型号
107TXK400M
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
数据表
107TXK400M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
107TXK400M
内容 *
    107TXK400M 规格
    SeriesTXK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency780 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.755 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3157Ohm @ 120Hz