107LBA450M2BD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
107LBA450M2BD
107LBA450M2BD
型号
107LBA450M2BD
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
数据表
107LBA450M2BD.pdf
交付服务
107LBA450M2BD
内容 *
    107LBA450M2BD 规格
    SeriesLBA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency950 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.397 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.31573Ohm @ 120Hz