107CKS450MLAD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
107CKS450MLAD
107CKS450MLAD
型号
107CKS450MLAD
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
数据表
107CKS450MLAD.pdf
交付服务
107CKS450MLAD
内容 *
    107CKS450MLAD 规格
    SeriesCKS
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.437" (36.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency640 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency960 mA @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.9789Ohm @ 120Hz