107CKE350M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
107CKE350M
107CKE350M
型号
107CKE350M
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL
数据表
107CKE350M.pdf
交付服务
107CKE350M
内容 *
    107CKE350M 规格
    SeriesCKE
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.634" (41.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency410 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)3.3157Ohm @ 120Hz