107BPA100M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
107BPA100M
107BPA100M
型号
107BPA100M
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL
数据表
107BPA100M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
107BPA100M
内容 *
    107BPA100M 规格
    SeriesBPA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAudio
    Lead Spacing-
    PolarizationBi-Polar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency500 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency785 mA @ 50 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.658Ohm @ 120Hz