100ZLH470MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
100ZLH470MEFCGC18X25
100ZLH470MEFCGC18X25
型号
100ZLH470MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
数据表
100ZLH470MEFCGC18X25.pdf
交付服务
100ZLH470MEFCGC18X25
内容 *
    100ZLH470MEFCGC18X25 规格
    SeriesZLH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance38 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.249 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.27 A @ 100 kHz