100YXG680MEFC18X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
100YXG680MEFC18X35.5
100YXG680MEFC18X35.5
型号
100YXG680MEFC18X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
数据表
100YXG680MEFC18X35.5.pdf
交付服务
100YXG680MEFC18X35.5
内容 *
    100YXG680MEFC18X35.5 规格
    SeriesYXG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance40 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance680 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency984.5 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.79 A @ 100 kHz