100SGV220M18X16.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
100SGV220M18X16.5
100SGV220M18X16.5
型号
100SGV220M18X16.5
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD
数据表
100SGV220M18X16.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
100SGV220M18X16.5
内容 *
    100SGV220M18X16.5 规格
    SeriesSGV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency440 mA @ 120 Hz